Bezpieczne słuchawki dla dziecka od Maxella

AnnaK 

Smarftony, tablety i inne urządzenia multimedialne są obecne w życiu niemal każdego współczesnego dziecka. Maluchy coraz częściej oglądają za ich pośrednictwem bajki lub słuchają muzyki, jednak korzystanie ze słuchawek dla dorosłych może być szkodliwe dla ich zdrowia. Na rynku można znaleźć propozycje przystosowane do potrzeb najmłodszych, jak np. model 195004 Action Kids od Maxella, który umożliwi dziecku bezpieczną rozrywkę.

Bezpieczne słuchawki dla dziecka od Maxella

Słuch maluchów jest bardzo wrażliwy i łatwo uszkodzić go m.in. przez dłuższe przebywanie w hałasie lub słuchanie zbyt głośnej muzyki. Najważniejszą cechą słuchawek 195004 Action Kids jest wbudowane w nich ograniczenie poziomu głośności do 95 dB, dzięki czemu dziecko nie będzie miało możliwości jej zwiększenia, a natężenie dźwięku nigdy nie przekroczy bezpiecznej dla niego wartości. Zwalnia to rodziców z  konieczności ciągłej kontroli nad sposobem użytkowania urządzenia przez pociechę i usuwa obawy o jego bezpieczeństwo.

 

Kolejnym powodem, dla którego dzieci powinny używać słuchawek przeznaczonych specjalnie dla nich jest ich mniejszy, niż w przypadku sprzętu dla dorosłych, rozmiar. W przypadku modeli nausznych, słuchawki pożyczone od rodziców lub starszego rodzeństwa najczęściej zsuwają się maluchom z głowy, a zbyt wielkie dla nich nauszniki przykrywają nie tylko uszy, ale i sporą część obszaru wokół nich. Skutkuje to nie tylko brakiem komfortu, ale także niską jakością odtwarzanego dźwięku. Model 195004 Action Kids od Maxella idealnie dopasowuje się do kształtu głowy dziecka, a materiały, z których go zbudowano są przyjemne w dotyku i nie podrażniają skóry.

 

Słuchawki Action Kids zostały zaprojektowane z myślą o aktywności najmłodszych, dzięki czemu sprawdzą się nie tylko w domowym zaciszu, ale również w trakcie zabawy lub sportowych rozgrywek.  Konstrukcja posiada standard IPX2, a więc jest odporna na pot i wilgoć. Do każdego zestawu dołączane są wymienne nauszniki w czterech żywych kolorach, dzięki czemu dziecko może samodzielnie zdecydować jak będą wyglądać jako słuchawki i w dowolnej chwili odmienić ich wygląd. Urządzenie wyposażono w mikrofon umożliwiający prowadzenie rozmów telefonicznych, a jego cena to ok. 40 pln.

 

Specyfikacja techniczna:

·       Kontrolowane poziomy głośności dla bezpiecznego słuchania (do 95dB)

·       Rozmiar dopasowany do wielkości głów dzieci

·       Trwałe, gumowane wykończenie

·       Wbudowany mikrofon do rozmów w trybie głośnomówiącym

·       Konstrukcja odporna na zachlapanie (IPX2)

·       Kolorowe niestandardowe nauszniki

90-dniowa gwarancja

AnnaK
Autor

AnnaK

Publikacje tego autora