Czy warto kupować dysk refurbished?

Korek2 

Zastanawiasz się nad zakupem nowego dysku, ale nie masz dużej ilości gotówki? Zastanów się nad wyborem dysku refurbished. W poniższym artykule doradzamy z wyborem najlepszej opcji.

Czy warto kupować dysk refurbished?

Nowy dysk hdd, czy dysk refurbished?

Chyba każdy z was w trakcie kupowania nowego dysku, chociaż raz spotkał się ze słowem refurbished. Czy jednak zastanawialiście się co tak do końca znaczy?  Dziś odpowiemy sobie na pytanie czy warto kupować dysk refurbished.

Co oznacza refurbished?

Refurbished to fachowe określenie produktów, które wróciły do producenta lub autoryzowanego serwisu, gdzie zostały odnowione. Tak w bardzo dużym skrócie możemy sprecyzować definicje dysków refurbished. To dyski które są zupełnie sprawne i sprawdzone przez odpowiedni serwis komputerowy lub serwis producenta. 

Ryzykowny zakup?

Często w sieci można natrafić na informacje że zakup dysku, który został odnowiony to zakup jednak bardzo ryzykowany. Ile jest w tym prawdy? Zdania tutaj są bardzo podzielone, a to dlatego, że wszystko zależy od producenta jak i samego dysku. Większość producentów przykłada się do odnowienia dysków, chociaż oczywiście mogą trafić się dyski które mogą przestać szybko działać. Warto jednak pamiętać o tym że otrzymujemy przy tym gwarancje na zakupiony dysk.

Podsumowanie

Czy więc warto kupić dysk refurbished? Jeśli w waszej okolicy znajduje się sklep komputerowy, który oferuje takie dyski, oferując przy tym gwarancje, to zdecydowanie warto się skupić na taki zakup. W zamian otrzymamy znacznie niższą cenę! 

Korek2
Autor

Korek2

Publikacje tego autora