Jaki czytnik książek na prezent?

Anorek 

Święta już tuż, tuż i pewnie wielu z was zastanawia się nad zakupem prezentu dla swoich bliskich. Dla wielu najlepszym wyborem jest książka, co jednak jeśli nie wiesz jaką wybrać? Wtedy odpowiedzią może być czytnik ebooków. Jaki czytnik książek wybrać na prezent?

Jaki czytnik książek na prezent?

Czytniki e-książek

Obecnie na rynku znajdziemy wiele ciekawych propozycji odnośnie czytników ebooków. Oferta ta stale się powiększa, a w najbliższym czasie możliwe jest obniżenie podatku na e-książki, co zdecydowanie przełoży się na obniżenie cen elektronicznych książek. W ofercie sklepów znajdziemy zarówno czytniki firm takich jak Amazon Kindle, czy również mniej znanych, takich jak Pocketbook, czy inkBook. Wybór jest doprawdy bardzo szeroki, a to ze względu na ogromne zainteresowanie.

Typ ekranu

Pod uwagę wzięliśmy tylko takie czytniki, które oferują ekran nie obijający światła i wyglądem przypominający książkę. Na rynku znajdziemy wiele czytników oferujących ekran „LCD”, zdecydowanie jednak odradzamy takie czytniki, ponieważ mocno męczą wzrok i dłuższe czytanie staje się mocno uciążliwe. Najlepszym obecnie ekranem jest Carta oferowany przez firmę eInk. Taki ekran posiada m.in. Kidle Paperwhite 3. Na rynku znajdziemy również czytniki PocketBook wyposażone w eInk, pamiętajmy jednak że jest to starsza wersja, co przekłada się też na gorszą jakość.

Pojemność czytnika

Przejdźmy teraz do specyfikacji technicznej samego urządzenia, to jaki ma on procesor czy ilość ram, jest dla nas zupełnie bez znaczenia. Ważne natomiast jest dla nas to ile urządzenie ma pojemności. Mimo iż same książki nie zajmują dużo, to pamiętajmy że przy większej ich ilości zaczynają zajmować znacznie więcej miejsca. Standardem powinno być dla nas 2-4GB, lub możliwość powiększenia pojemności dzięki karcie SD.

Jaki czytnik kupić?

 

Tak dochodzimy do najważniejszego pytania, mianowicie jaki czytnik e-booków kupić. Naszym zdecydowanym faworytem jest czytnik Kindle Paperwhite 3 biały. Wyróżnia się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. 

Anorek
Autor

Anorek

Publikacje tego autora