Odbiór odpadów cynkowych - warto postawić na specjalistów

Siudym 

Chemia cynkowa to specjalistyczne produkty przeznaczone do użytku przez firmy poruszające się w obszarach kilku określonych branży. Z jej użytkowaniem wiąże się jednak potrzeba regularnego zagospodarowywania odpadów, które mogą być szkodliwe dla środowiska. Dlatego warto rozejrzeć się za firmą, która zna się na tej dziedzinie i może zaoferować długotrwałą współpracę.

Odbiór odpadów cynkowych - warto postawić na specjalistów

Jedną z wiodących firm, jeśli chodzi o produkcję chemii cynkowej, jest Recynk. W ciągu 15 lat działalności firma rozwinęła profesjonalne zaplecze produkcyjne wraz z własnym laboratorium, w którym konsekwentnie udoskonala swoje produkty. W jej ofercie znajdziemy chociażby wysokiej jakości chlorek cynku.

Chlorek cynku - zastosowania

Chlorek cynku świetnie sprawdza się m. in. przy wytwarzaniu baterii cynkowo-węglowych, przy uzupełnianiu kąpieli topnika w ocynkowniach ogniowych, czy też przy produkcji środków ochrony roślin. Recynk oferuje go w postaci roztworu wodnego o różnych stężeniach - 45%, 60% i 65% - na zamówienie Klienta istnieje możliwość zmiany i dostosowania stężenia. Odpady powstałe w procesie, do którego używa się chlorku cynku, powinny zostać odpowiednio zagospodarowanie, a nawet poddane recyklingowi. Recynk zajmuje się również taką działalnością.

Metalizacja natryskowa cynkiem generuje potrzebę utylizacji odpadów

Takie działania jak metalizacja natryskowa cynkiem, ale również inne czynności związane z użyciem chemii cynkowej, generują odpady cynkowe. Popioły cynku, pył cynkowy czy cynk twardy należy zutylizować bądź poddać procesowi recyklingu. 

Odbiór odpadów cynkowych stałych i płynnych - cynk twardy, ale też zużyty topnik

Recynk, poza dostarczaniem najwyższej jakości chemii cynkowej, zajmuje się również odbiorem odpadów powstałych przy procesach przeprowadzanych z jej użyciem. Z potrzebą recyklingu odpadów cynkonośnych spotykają się chociażby ocynkownie ogniowe, jak również przedsiębiorstwa, z których działalnością wiąże się metalizacja natryskowa cynkiem. Recynk świadomie podchodzi do potrzeb rynku i w swojej ofercie przewiduje również usługi związane z odbiorem i recyklingiem odpadów tego rodzaju. W ofercie znajdziemy:

Odbiór stałych odpadów cynkowych:

  • cynk twardy - produkt odpadowy, który powstaje w czasie cynkowania zanurzeniowego wyrobów stalowych. Zbiera się na dnie wanny cynkowniczej.
  • popioły cynku - powstają podczas kąpieli cynkowej w czasie cynkowania stali metodą ogniową. 
  • pył cynkowy.

Odbiór płynnych odpadów zawierających cynk:

  • zużyte kwasy potrawienne,
  • zużyty topnik cynkowo-amonowy.

Odbiór pozostałych odpadów zawierających cynk:

  • pyły z filtra,
  • inne nietypowe odpady zawierające cynk.

Odbiór odpadów cynkowych przez firmę godną zaufania

Recynk jest w stanie odpowiednio zagospodarować powstałe w procesie produkcji odpady cynkowe, bo jako firma będąca producentem chemii cynkowej, doskonale orientuje się w związanych z nią obszarach. Dzięki temu możemy być pewni, że usługa będzie profesjonalna, a działalność w tym zakresie kompetentna. 

 

Siudym
Autor

Siudym

Publikacje tego autora